Följ Jonny Jobb på Facebook
Läs de senaste nyheterna om extrajobb, tävla om fina priser och häng med på roliga aktiviteter. facebook.com/jonnyjobb
Jobb i fokus
Vill du jobba hemifrån och dela med dig om hur just du gör när du söker jobb? Detta är en unik möjlighet att synas lite extra och tjäna lite extrapengar samtidigt som du letar nytt eller extrajobb.
Läs mer...
sommarvikarier till Driftledningen i Stockholm
Publicerades: 18:e Januari 2012 Sista ansökningsdagen: 30:e April 2012
Nokas är en nordisk säkerhetskoncern med verksamhet i Norge, Sverige och Danmark. Vi har ca 3 500 medarbetare och är indelat i två divisioner, Cash Handling och Security & Safety.
Bolaget grundades 1987 och vi har växt kontinuerligt sedan starten. Vår ambition är att vara en betydande aktör på den skandinaviska marknaden före utgången av 2013 och därefter växa vidare i Europa. Våra värderingar bygger på begreppet ”Vi bryr oss” och genomsyrar hela vår verksamhet.
Nokas Värdehantering gör fysiska pengar till elektroniska och omvänt – snabbt och säkert. Vi har direkt fokus på innovation och utveckling, tillsammans med våra kunder har vi utvecklat produkter och tjänster inom kontanthantering som ger ökat mervärde och lönsamhet för hela verksamheten.
Nu har Nokas Värdehantering köpt upp G4S Cash Solutions och söker nya medarbetare!
I arbetsuppgifterna ingår planering, hantering och koordinering av laddningar och larm för uttags- och insättningsmaskiner över hela landet. Även diverse övriga administrativa göromål på avdelningen kan komma ifråga.
För tjänsterna krävs mycket god datavana samt ett strukturerat arbetssätt och gärna en analytisk förmåga. Funktionerna har en tät kontakt med våra värdetransportörer och arbetsledningar runt om i landet och telefonen är ett viktigt arbetsredskap.
För att arbeta på vår Driftledning ska du motsvara följande krav:
* Gymnasiekompetens eller motsvarande
* Behärska det svenska språket väl i tal och skrift
* Mycket god datavana
* Ostraffad
* Inga betalningsanmärkningar
Det är meriterande om du har studier på universitet eller högskolenivå. Pågående studier är ingen nackdel då det vi även både före och efter sommarperioden har behov av extrapersonal. Det är också meriterande att tidigare ha arbetat med planering och styrning av någon verksamhet,
Arbetstiderna kommer att variera mellan 06.00-22.00, måndag-söndag.
Välkommen med din ansökan omgående!
Vi kommer att kalla till intervjuer löpande under ansökningstiden. Vi kan komma att avsluta rekryteringen innan sista ansökningsdag.
Varaktighet Tillsvidare
Löneform Enligt gällande kollektivavtal